Teatr Ludzi Upartych     ul. Wojska Polskiego 13, 87-800 Włocławek, tel. 54 231 47 60
szukaj w serwisie:

Ożenek   03 lipca 2013, 14:54
"Ożenek" w reżyserii Jana Polaka to przedstawienie zrealizowane z okazji 60'tych urodzin Teatru Ludzi Upartych. Z uwagi na remont budynku Teatru przy ul. Wojska Polskiego, premiera przedstawienia odbyła się w Klubie "Stara Remiza" w dniu 26 października 2012r.
Przedstawienie wystawiane było następnie kilkakrotnie w salach: Klubu "Stara Remiza", Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oraz w innych salach, głównie szkolnych, zarówno we Włocławku jak i w okolicznych miejscowościach.
dodał:Adrian D.   |   skomentuj: 0
więcej ...    
Dwoje   29 maja 2013, 13:41
Dnia 9 czerwca 2012r. miała miejsce kolejna premiera przedstawienia przygotowanego przez Teatr Ludzi Upartych. Tym razem reżyser, Jan Polak, stworzył kameralny spektakl, rozpisany na dwójkę aktorów, pt. "Dwoje", który został stworzony częściowo na kanwie dramatu Williama Gibsona "Dwoje na huśtawce".
Na scenie obserwujemy Ewę Krupińską oraz Filipa Różańskiego. Ponadto, ten ostatni skomponował również muzykę do przedstawienia. Scenografię, która przestrzeń sceniczną dzieli na dwie kontrastujące ze sobą części, stworzyli: Dorota Główczyńska i Dariusz Piotrowski.
dodał:Adrian D.   |   skomentuj: 1
więcej ...    
Mistrz i Małgorzata   01 marca 2011, 16:12
Michaił Bułhakow pisał swą powieść „Mistrz i Małgorzata” od roku 1928 - wtedy stworzył jej pierwszą wersję - aż do swej śmierci, czyli roku 1940. Już tylko ten fakt świadczy, jak skomplikowane we wszystkich swych warstwach- znaczeniowej, historycznej, konstrukcyjnej- jest to dzieło. Przedstawienie Teatru Ludzi Upartych zrealizowane na podstawie powieści uważanej przez literaturoznawców za kultową, trwa niespełna 90 minut. Reakcje zgromadzonej na premierze tego przedstawienia publiczności, jak również młodzieży szkolnej, oglądającej kolejnych dziesięć spektakli, pozwalają sądzić, że udało nam się oddać esencję tej -jakże skomplikowanej- historii.
dodał:Paweł   |   skomentuj: 1
więcej ...    
Świat według Dulskich   01 marca 2011, 12:52
To przedstawienie zostało przygotowane przez młodzież biorącą udział w sezonie 2009/2010 w warsztatach teatralnych prowadzonych przez włocławski Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego. W roli reżysera i autora scenariusza zadebiutował Paweł Drzewiecki, opiekun tej grupy, specjalista ds. edukacji teatralnej Teatru Impresaryjnego. Wykorzystał on fabułę dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. "Moralność pani Dulskiej". Utwór ten nawiązuje do problemu fałszywej moralności, czyli obłudy i hipokryzji, które jako cechy charakteru można przypisać większości bohaterów dzieła.
dodał:Paweł   |   skomentuj: 8
więcej ...    
Królewna Śnieżka   27 kwietnia 2010, 12:24
9 kwietnia 2010 roku o godzinie 18.00, we włocławskim Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego odbyła się kolejna premiera Teatru Ludzi Upartych. Tym razem "Uparci" przygotowali baśniową historię Królewny Śnieżki, adaptacji której dla potrzeb teatru dokonał Jan Polak, reżyser przedstawienia. "Bracia Jakub i Wilhelm Grimm napisali baśń opowiadaną przez narratora..."- pisze w programie przedstawienia Jan Polak- "...w teatrze tekst musi opierać się na dialogach, więc opierając się na pomyśle imć Jakuba i Wilhelma napisałem „Królewnę Śnieżkę”, którą chcemy pokazać włocławskiej, choć nie tylko, widowni...".
dodał:Paweł   |   skomentuj: 1
więcej ...    
Antygona   27 kwietnia 2010, 10:57
Ponad 2 500 letnia historia. Setki interpretacji. Tyleż samo aktorów. Zapewne wielu sądzi, że ze sztuki, którą każdy zna ze stron szkolnych podręczników nie można wykrzesać czegoś, co przyciągnęło by oko młodego człowieka. Nic bardziej mylnego. Żywym na to przykładem jest przedstawienie Teatru Ludzi Upartych. Grecka tragedia została tu nieco uwspółcześniona. Stało się to między innymi dzięki zastąpieniu tradycyjnego antycznego chóru wokalistą rockowym.
dodał:Paweł   |   skomentuj: 1
więcej ...    

 1  2 starsze
S T A R T
  REPERTUAR
  LUDZIE TEATRU
  HISTORIA
  PRZEDSTAWIENIA
  NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

  KONTAKT

JAN POLAK


TEATR IMPRESARYJNY


NA FORUM...


NEWSLETTER
Nowości na Twój mail!
  Teatr Ludzi Upartych © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2008-