Teatr Ludzi Upartych     ul. Wojska Polskiego 13, 87-800 Włocławek, tel. 54 231 47 60
szukaj w serwisie:

Próby, czyli organiczna, ciężka praca   14 stycznia 2016, 11:08
Spotkaliśmy się znowu przy stoliku na pierwszych próbach kolejnych realizacji „upartych”: „Rewizora” i „Chrztu Polski”. W tym pierwszym tytule wróciłem do starej gwardii: dwie Kasie, Ola, Henryk, Piotrek, dwóch Pawłów, Jarek, Małgosia, Adrian… ale doszło też trochę świeżej krwi: trzecia Kasia i Marek, Patrycja.
Kasia już zadebiutowała w „Między nami dobrze jest”,
Marek- Boże, ile to już lat!- grał ze mną u Gniazdowskiego w „Panu Tadeuszu”, „Warszawiance”, „Eugeniuszu Onieginie”,
Patrycja jest młodą dziewczyną, która myśli o studiach w łódzkiej „filmówce”
i wszystkie działania związane ze sztuką sceniczną bardzo ją interesują.


Rewizor od dawna zaprzątał moją reżyserską wyobraźnię. Brakowało tylko armat, czyli pełnej obsady. Myślę, że teraz ją mam. Wobec tego rzucamy się na kolejne głębokie wody.
„Ruscy” Teatrowi Ludzi Upartych dotąd sprzyjali: dwie realizacje Oświadczyn, Mistrz i Małgorzata, Ożenek. Zatem z odwagą sięgamy po mistrzowskie dzieło Gogola.
26 stycznia zaczniemy próby na scenie.
Wcześniej, bo już 15 stycznia zaczynamy kolejną produkcję „upartych”, Chrzest Polski, czyli jak to być mogło. Tym razem, obok Teatru Impresaryjnego i Teatru Ludzi Upartych, producentem tego przedstawienia jest Nowakowski Impresariat. Ewenement na polskiej mapie teatralnej. Pasjonat teatru, który swoje prywatne środki finansowe wykłada na produkcję przedstawień teatralnych. I nie pyta o zyski! Wariat? Może wariat, ale cudowny! Zrobimy wszystko, żeby nie zbankrutował.
Moim aktorom z Teatru Ludzi Upartych zdradzę, że mam jeszcze w planie kolejną realizację na małej scenie i przedstawienie Siedem Dni, którego próby zacznę
18 stycznia. Drżyjcie, bo nie dam Wam spokoju!
Między nami dobrze jest wznawiamy w lutym. Parę spektakli dla szkół ( przyjdźcie, warto!) i jakieś spektakle dla otwartej widowni, potem- mam nadzieję- dwa festiwale: ogólnopolski i międzynarodowy. Zaczynam też kilka scenek z grupą warsztatową działającą w ramach Scenomanii.
Nie nudzę się. I nudzić się nie pozwolę tym, którzy kochają TEATR.


dodał:Jan Polak   |   skomentuj: 1

S T A R T
  REPERTUAR
  LUDZIE TEATRU
  HISTORIA
  PRZEDSTAWIENIA
  NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

  KONTAKT

JAN POLAK


TEATR IMPRESARYJNY


NA FORUM...


NEWSLETTER
Nowości na Twój mail!
  Teatr Ludzi Upartych © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2008-