Teatr Ludzi Upartych     ul. Wojska Polskiego 13, 87-800 Włocławek, tel. 54 231 47 60
szukaj w serwisie:

Choroba trwa- jest nieuleczalna   14 września 2011, 11:44
Teatr to śmiertelna choroba przenoszona drogą... wszystko jedno jaką. Jest nieuleczalna i tyle! Kilka miesięcy odpoczywałem. Nawet zaakceptowałem ten stan. Wolne popołudnia, przyroda, lenistwo... W sierpniu okazało się, że to nie może wiecznie trwać. Teatr zwyciężył. Zaczęliśmy próby sztuki Wiliama Gibsona "Dwoje na huśtawce".

Kiedyś już robiłem pierwsze podejście do tego tekstu, ale dziewczyna grająca Gizelę wyemigrowała. Dosłownie. Gibson siedział we mnie cały czas, bo to świetny tekst. Pisany z nerwem i dużym teatralnym słuchem. Kiedy nadarzyła się okazja podjęcia kolejnej próby zmierzenia się z nim, musiałem tę próbę podjąć. Więc, próbujemy!

Sytuacja, po "Mistrzu i Małgorzacie", jest dla mnie wysoce komfortowa. DWIE osoby w obsadzie (w "Mistrzu..." 20 kilka). Na dodatek oboje mają spore sceniczne doświadczenie. Jak w popularnym powiedzeniu: "mówię i mam". Określam emocję, którą chciałbym obejrzeć i usłyszeć i taka emocja jest! Aż się zaczynam bać, że jest tak dobrze, że może być tylko gorzej. Stop! Nie chcę wykrakać!

Ważne jest to, że znowu codziennie wdycham nasz teatralny kurz. Oddycham tą nieporównywalną z niczym atmosferą. Żyję! Teatr, to jest życie! Teatr. Teatr, Teatr!


dodał:Jan Polak   |   skomentuj: 2

S T A R T
  REPERTUAR
  LUDZIE TEATRU
  HISTORIA
  PRZEDSTAWIENIA
  NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

  KONTAKT

JAN POLAK


TEATR IMPRESARYJNY


NA FORUM...


NEWSLETTER
Nowości na Twój mail!
  Teatr Ludzi Upartych © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2008-