Teatr Ludzi Upartych     ul. Wojska Polskiego 13, 87-800 Włocławek, tel. 54 231 47 60
szukaj w serwisie:

"Oświadczyny" wracają na scenę   15 marca 2009, 9:25
W lutym 2009 roku do repertuaru Teatru Ludzi Upartych powróciły "Oświadczyny" Antoniego Czechowa. Spektakl ten po raz pierwszy wszedł na afisz w lutym 2003 roku. W sztuce wyreżyserowanej przez Jana Polaka oglądać mogliśmy wówczas: Barbarę Mossakowską-Wysocką, Krzysztofa Makaruka, Piotra Wysockiego, oraz w rolach służących: Grażynę Junczys, Ewę Pilichowicz i Paulinę Zarzeczną.

W grudniu 2005 roku tytuł wznowiono. W roli Iwana Łomowa niezmiennie oglądać można było Krzysztofa Makaruka, natomiast w rolach Natalii Czubukow i jej ojca Stiepana zadebiutowali Katarzyna Misiak i Henryk Michalak. Role służących przypadły w tej inscenizacji Ewie Krupińskiej i Dorocie Salamończyk. W tej obsadzie spektakl był prezentowany między innymi podczas drugiej edycji Ogólnopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich "Teatr po pracy" w Solcu Kujawskim. Jury festiwalu przyznało wówczas indywidualne nagrody aktorskie trojgu głównym wykonawcom włocławskiej inscenizacji "Oświadczyn".

   
Fot. Zbigniew Romantowski


Na początku bieżącego roku odbyły się próby wznowieniowe spektaklu. Obsada trzech głównych ról pozostała bez zmian, natomiast w roli sługi tym razem występuje Paweł Drzewiecki. Jak widać ilość sług państwa Czubukow z każdą obsadą zmniejsza się. Cóż, kryzys gospodarczy nie oszczędza nawet bohaterów czechowowskiej jednoaktówki.

Po wznowieniu "Oświadczyny" prezentowano: dwukrotnie 12 lutego w Teatrze Letnim w Ciechocinku (na spektaklu przedpołudniowym dla uczniów szkół średnich, oraz wieczornym z okazji zbliżających się Walentynek) i raz 14 lutego w sali Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Lubrańcu, również z okazji Święta Zakochanych. Kolejna wyjazdowa prezentacja "Oświadczyn" odbędzie się we wtorek 24 marca 2009 roku, w sali Miejskiego Centrum Kultury w Lipnie.

dodał:Paweł   |   skomentuj: 0

S T A R T
  REPERTUAR
  LUDZIE TEATRU
  HISTORIA
  PRZEDSTAWIENIA
  NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

  KONTAKT

JAN POLAK


TEATR IMPRESARYJNY


NA FORUM...


NEWSLETTER
Nowości na Twój mail!
  Teatr Ludzi Upartych © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2008-