Teatr Ludzi Upartych     ul. Wojska Polskiego 13, 87-800 Włocławek, tel. 54 231 47 60
szukaj w serwisie:

"www_itkacy@pl" na Dzień Teatru   15 marca 2009, 8:50
Niespełna dwa tygodnie pozostały do premiery opartego na dramatach Stanisława Ignacego Witkiewicza spektaklu, pod tytułem "www_itkacy@pl". Próby wkraczają w ostateczną fazę. Dotychczas sceny z poszczególnych dramatów Witkacego: "Matki", "Wariata i zakonnicy", oraz "W małym dworku" odbywały się osobno, teraz reżyser spektaklu Jan Polak łączy je w jedną całość, a wykonawcy starają się przyzwyczaić do dekoracji, które powoli pojawiają się na scenie.

Na próbach coraz częściej odwiedzają nas scenografowie Teatru Impresaryjnego: Dorota Główczyńska i Dariusz Piotrowski, którzy szukają pomysłów na kostiumy dla witkacowskich postaci. Oswajamy się też z efektami dźwiękowymi, opracowanymi przez Jagodę Sobolewską, Piotra Matuszkiewicza i Filipa Różańskiego. Wszystko powoli nabiera rumieńców i z pojedynczych scen przeradza się w spektakl, którym Teatr Ludzi Upartych chce uczcić tegoroczny Międzynarodowy Dzień Teatru.

   

   
Fot. Zbigniew Romantowski


Na tym etapie jak zwykle w głowach wykonawców pojawiają się pytania: czy na pewno robię to, czego oczekuje ode mnie reżyser przedstawienia? Czy dobrze rozumiem specyficzny język witkacowskiego dramatu? I wreszcie, czy nie będę podobny do bohaterów, których grałam/grałem we wcześniejszych spektaklach Teatru Ludzi Upartych? Odpowiedzi na te pytania padną już 27 marca, podczas premiery spektaklu "www_itkacy@pl".

   
Fot. Zbigniew Romantowskidodał:Paweł   |   skomentuj: 8

S T A R T
  REPERTUAR
  LUDZIE TEATRU
  HISTORIA
  PRZEDSTAWIENIA
  NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

  KONTAKT

JAN POLAK


TEATR IMPRESARYJNY


NA FORUM...


NEWSLETTER
Nowości na Twój mail!
  Teatr Ludzi Upartych © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2008-